X Ogólnopolska pielgrzymka ministrantów, lektorów i scholi

W sobotę, 15 czerwca 2024 r., odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów do Wąwolnicy.
Do wspólnego świętowania przy Sercu Matki Bożej Kębelskiej zaproszone zostały także schole liturgiczne, które posługują w parafiach naszej Archidiecezji
Tegoroczne diecezjalne pielgrzymowanie odbywać się będzie w ramach 10. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ministrantów i Lektorów, organizowanej tym razem w Archidiecezji Lubelskiej. Będziemy zatem gościć w Wąwolnicy Ministrantów i Lektorów z całej Polski‼️
SZCZEGÓŁOWY PLAN
9:00 – Spotkanie scholi liturgicznych Archidiecezji Lubelskiej w Bazylice św. Wojciecha – po warsztatach przyjazd scholi liturgicznych do Kębła na godz. 10:30.
9:00/10:00 – Przyjazd ministrantów i lektorów do Kębła (miejsce objawień Matki Bożej). Sprawy recepcyjne oraz organizacyjne.
10:00 Zawiązanie wspólnoty oraz historia Sanktuarium.
10:30 Przygotowanie do Eucharystii.
11:00 Uroczysta Msza Święta w Kęble.
– Arcybiskup Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski
– Arcybiskup Józef Górzyński, Metropolita Warmińsko-Mazurski
12:30 Przejście procesjonalne na błonia Sanktuarium w Wąwolnicy (2100 m).
13:15 Posiłek (dla wszystkich uczestników będzie poczęstunek (forszmak), będą przygotowane naczynia i sztućce dla każdego uczestnika i uczestniczki, pieczywo i woda), indywidualne zwiedzanie sanktuarium oraz rekreacja.
15:30 Nabożeństwo do Matki Bożej Kębelskiej i zawierzenie Służby Liturgicznej (w Bazylice św. Wojciecha).
16:30 Rozesłanie.
REKREACJA
13:30 do 16:30 – będą miały miejsce dla Ministrantów, Lektorów i scholi liturgicznych gry, zabawy, zawody, promocje wspólnot, będą także atrakcje sportowe i ekstremalne (błonia sanktuarium). Z racji ogólnopolskiej pielgrzymki atrakcji będzie dwa razy więcej niż co roku w czasie naszego spotkania archidiecezjalnego.
REJESTRACJA/ZGŁOSZENIA
Proszę zgłaszać grupy przez wypełnienie formularza znajdującego się na oficjalnej stronie LSO: https://lso-diecezja-lublin.pl/x-ogolnopolska…/ oraz schole liturgiczne w formularzu przeznaczonym tylko dla tej wspólnoty: diecezja-lublin.pl/pielgrzymka-scholi-liturgicznych/
BARDZO WAŻNE
Praktyczne uwagi, proszę uważnie przeczytać:
1. Różne sprawy, będzie można zgłosić bezpośrednio w dniu pielgrzymki w sekretariatach (stoliki z informacją SEKRETARIAT) w Kęble a potem w Wąwolnicy przy Bazylice św. Wojciecha (przy wejściu do Bazyliki i przed zakrystią). Proszę o składkę 20 zł od uczestnika i uczestniczki na cele organizacyjne (przelewem bankowym na konto lub bezpośrednio przed Eucharystią w Kęble w godz. 8:00-11:00). Korzystanie ze wszystkich atrakcji jest darmowe, proszę o taką organizację czasu, aby chłopcy i dziewczęta ze scholi, skorzystali z wielu atrakcji. Rekreacja będzie do godz. 16:30.
2. Dla Księży, rodziców oraz wychowawców ministrantów i scholi liturgicznych, będzie udostępniony specjalny namiot na błoniach z kawą i herbatą, wodą i przekąskami na czas rekreacji podopiecznych. Korzystanie jest bezpłatne dla księży duszpasterzy, rodziców i wychowawców.
3. Można przywieźć ze sobą transparenty z identyfikacją parafialną danej wspólnoty ministranckiej lub scholi liturgicznej.
4. Będzie bardzo dużo atrakcji ekstremalnych i sportowych. Będą też stoiska z napojami, lodami oraz watą cukrową (stoiska będą płatne).
5. Ministrantów i Lektorów proszę o zabranie ze sobą strojów liturgicznych. Księża są proszeni o zabranie alb. W Kęble będą ornaty w kolorze złotym.
6. Autokary oraz busy, po przywiezieniu ministrantów do Kębła od godz. 9:00, będą kierowane na parking przy Targu w Wąwolnicy. Funkcjonariusze policji i żandarmerii wojskowej oraz druhowie z OSP będą zabezpieczać ruch przy wjeździe do Sanktuarium oraz na trasie przejścia pielgrzymów z miejsca objawień z Kębła. Na teren placu kościelnego i parking przy Bazylice będą mogły wjechać tylko samochody osobowe, oczywiście w ograniczonej ilości. Służby porządkowe będą wyznaczać miejsca parkingowe.
7. W czasie zabaw i rekreacji na błoniach Sanktuarium nad bezpieczeństwem czuwać będzie ekipa Ratownictwa Medycznego z ambulansem wraz Harcerzami z Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Żandarmeria Wojskowa.
8. W dniu 15.06.2024 r., będzie obowiązywało ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków od godz. 9:00 do godz. 00:00.
Informacje znajdują się także na oficjalnej stronie LSO w zakładce wydarzenia: https://lso-diecezja-lublin.pl/
Ks. Marcin Grzesiak
Archidiecezjalny Duszpasterz
Ministrantów i Lektorów
Organizator